Ateş Evirgen (Başkan)

1956 Ankara doğumlu. Yüksek öğrenimini İ.Ü İşletme Fakültesi‘nde tamamladı. 1977 yılında aletli dalış eğitimi aldı. 1982 yılında Sualtı Fotoğrafçılığına başladı. 1993 yılında PADI dalış eğitmeni oldu (OWSI-38203)
1995 yılında Deniz Magazin ve 1996 yılında da “Sualtı Dünyası Dergisi” ni çıkarmaya başladı ve 2009 yılına kadar derginin editörlüğünü yaptı. Dünyanın pek çok ülkesinde sualtı fotoğrafları çekti. “Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları” “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik” “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik-2” ve “Sualtında Fotoğraf Çekmek” isimli kitapları yayımlandı.
SUFOD Kurucu üyesi ve  yönetim kurulu başkanıdır.

Daha fazlası için tıklayın.

Cem Özoral (Başkan Yardımcısı)

1962 Mersin doğumlu.
35 yıldır deniz yakıtçılığı sektöründe. Gerek mesleği gerekse de  hobisi sayesinde denizle bütünleşmiştir.
1995 yılında tüplü dalışa başladı. Kara fotoğrafçılığının ardından 2000 yılında sualtı fotoğrafçılığına yöneldi. Nikon DSLR  ve Sea and Sea kullanıcısıdır.
Tüplü dalış sporunda yaşanan güzellikleri ölümsüzleştirmenin  ve yok olan çevrenin fotoğraflarla belgelemenin tek yolu sualtı fotoğrafçılığı olduğuna inanan Cem evli ve tek çocuk babasıdır.

Daha fazlası için tıklayın.

Mehmet Çelik (Başkan Yardımcısı)

1971’de İstanbul’da doğdu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2001’de aynı fakültede uzmanlık eğitimini tamamladı. Halen özel bir hastanenin Ağrı Merkezi sorumlusu olarak çalışmaktadır.
2004 yılında tüplü dalışa başlamış olup CMAS 2 yıldız ve SSI Nitrox bröveleri sahibidir.
Fotoğrafa duyduğu ilgi üniversite yıllarında başlamış olup 2008 yılında kompakt makine ile başladığı su altı fotoğraf yolculuğuna 2016’dan beri SLR makine ile devam etmektedir.

Bir çocuk babasıdır.

Murathan Yıldız (Genel Sekreter)

Telekom ve bilişim sektöründe geçirdiğim yirmi beş sene sonrasında hobilerim arasında yer alan fotoğrafçılık ve sinematografi üzerine daha çok zaman harcamaya karar verdim. Dans ve sualtı fotoğrafçılığı yapıyorum ve aynı zamanda bu konular üzerine seminerler veriyorum. Verdiğim seminerler arasında ‘Fotoğrafta Teknik ve Kompozisyon’, ‘Depolama ve Yedekleme’, ‘Adobe Photoshop’ ve ‘Adobe Lightroom’ bulunmakta. Bir yandan öğrenmeyi, bir yandan da paylaşmayı seviyorum. SUFOD bünyesindeki Bilgi Gelişim ve Paylaşım Çalışma Grubunda bulunan diğer arkadaşlarımla birlikte üyeler için sualtı fotoğrafçılığı ve film yapımcılığı üzerine paylaşımlar yapıyoruz.

Tolga Taymaz (Genel Sekreter)

1970’de İstanbul’da doğdu. 1993’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999’da Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı. Özel bir hastanenin acil servisinde çalışmakta, ayrıca bir üniversitede yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders vermektedir.
Tüplü dalışa küçük yaştan itibaren ilgi duyuyordu,1998’de SCUBA eğitimini aldı, önce analog sonra dijital sistemlerle sualtında fotoğraf çekmeye başladı, 2016’da SSI Dive Control Specialist (Instructor) ve “DiversAlert Network” (DAN)-Instructor oldu.
Doğa ve sualtı temalı çeşitli bireysel ve karma sergilerde yer aldı, kendisi için en özel sergisi 2017 yılında oğluyla beraber açtığı sualtı fotoğraf sergisi oldu. Ayrıca 2 adet belgeselin de çekimlerini yaptı.

Daha fazlası için tıklayın.

Aydın Murat Atasoy (Sayman)

Sualtı yaşamına olan ilgisi ve sevgisi kendisini sualtı fotoğrafçılığına yönlendirdi. Ülkemizin ve dünyamızın değişik yerlerinde sualtı fotoğraf çekme fırsatı buldu. Aynı zamanda CMAS 1* balıkadam eğitmeni ve rehber dalıcıdır. TSSF nın açmış olduğu uzmanlık brövelerine de sahiptir.

Daha fazlası için tıklayın.

Erhan Esirtgener

1976 Bursa doğumlu. Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesin'de tamamladı. 2009 yılında ilk dalış eğitimini aldı ve aynı yıl kompakt makine ile su altında fotoğraf çekmeye başladı, 2013 yılından itibaren SSI dalış profesyonelidir.

Daha fazlası için tıklayın.

Murat İnan

1980 Duisburg doğumlu. Fotoğraf çekmeye küçük yaşlarda başladı. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Grafik Sanatlar Bölümü mezunu. 35 mm. filmli SLR fotoğraf makinelerinin son dönemlerinde tanışma fırsatı bulan şanslı kişilerden. 2002 yılından beri görsel tasarım üzerine çalışmakta. 2017 yılından beri fotoğraf tecrübesini bir adım daha öteye taşıma isteğiyle su altı ile tanıştı ve dalışa başladı. Evli ve bir çocuk sahibi.

Daha fazlası için tıklayın.

Hanife Küçükler

Rize’de doğdu. 19 Mayıs Üniversitesi Fizik Öğretmenliği Bölümüne lisans eğitiminin ardından Yıldız Teknik Üniversitesi Eğitim Yönetimi ve Denetimi Bölümünde tezli yüksek lisans tamamladı. 1998’den itibaren İstanbul’un çeşitli okullarında fizik öğretmeni olarak görev yapmaktadır.

Fen deneyleri üzerine yaptığı 350 adet film ülke genelinde 30 adet dergi ile birlikte yayınlandı. Bu deneyler halen çeşitli akademik ortamlarda eğitim materyali olarak kullanılmaktadır. Danışmanı olduğu pek çok fizik projesinin yanı sıra, bireysel olarak da Fen Bilimleri, eğitim bilimleri, metropol, deniz ve ekoloji gibi konularda pek çok projede eğitmenlik veya yürütücülük yapmıştır. Akademik dergi ve kitaplarda bilimsel yazıları yayınlanmaktadır.
2011 yılında yaptığı ilk dalış deneyiminde, su altının onun için büyük bir tutku olacağını anlamış ve kısa bir sürede CMASS 3* bröve derecesine sahip olmuştur. Dalışın ilk yılından itibaren su altı fotoğraf ve videoculuğu konusunda pek çok workshopa ve yarışmaya katılarak deneyimlerini geliştirmeye çalışmaktadır. Su altı fotoğrafları pek çok karma sergide yer almıştır. Farklı yıllarda düzenlenen, Yaşayan Marmara Festivali Yarışmalarında fotoğraf ve video dallarında ilk üç derede ödüllere sahiptir.
Bisiklet, yüzme, kayak ve yelken sporları ile de ilgilenmektedir.

Murat Kaptan

Murat Kaptan 1971 yılın’ da İzmir’de doğdu, orta ve lise eğitimini İzmir’de tamamlayıp AÖF Radyo ve televizyon bölümünden mezun oldu. 15 yıl önce başlayan dalış macerası ile birlikte sualtı fotoğrafçılığına’ da adım atı. Endonezya, Malezya, Filipinler, Mısır ve Türkiye’de tatlı sular ve buz altı dalışları dahil ileri seviye dalışlar yaparak fotoğraflar çekti. Özellikle çocukların doğaya olan farkındalıklarını arttırmak ve sevdirmek için okullarda seminerler verdi sergiler açtı. Ulusal ve uluslararası alanda birçok ödül aldı. Halen bilimsel bir proje olan İzmir körfezi oşinografik izleme projesinde sualtı görüntüleme direktörlüğü görevini TÜBİTAK da yapmaktadır. 1 dönem İzmir Fotoğraf Sanatı Derneği ( İFOD) başkanlığını yapan Murat Kaptan ilk günkü heyecanı ile dalıp sualtı fotoğrafları çekmeye devam etmektedir.

Daha fazlası için tıklayın.

Hakan Alkan

Hakan Alkan  İstanbul’da  1969 Yılında doğmuş, İnşaat mühendisliği lisansına ve İşletme İhtisasına sahiptir. Gayrimenkul değerleme alanında lisanslı uzman olarak Tüm dünyada faaliyet göstermektedir. Bebekken denize düşmüş sonrasına kendi kendine karaya çıkarma cesaretini halen kıtalar arasında yüzerek  devam ettirmektedir. Uzak doğu yemekleri ve sporlarına ilgi duyar, Çevre ile ilgili her konuda  gönüllü çalışır…

CMAS 3* Balıkadam olup, Malezya Sipadan’da Sualtı Fotoğrafçı buddysi olarak başlayan ilgisi Sualtı arkeolojisi ve Makro çekimlerle geliştirmekte, Sualtı Videoculuğuna gönlü kaymaktadır.  Sahillerde elinde eldiven, çöp toplayan artık dur yorulmadın mı? sorularına  Squad çalışıyorum diyerek gülümseyen; Açık denizde tekneden suya dalışta Yuppiee diye bir ses duyduğunuz’da ters takla atarak suya giren kişi odur.  Algler (Yosunlar) konusunda geniş bir kütüphaneye sahiptir. Mavi tarıma ilgi duymakta “Suda yosun olmak” adında geleceğimiz olan gençlere kitap yazmaktadır.