Ateş Evirgen

1956 Ankara doğumlu. Yüksek öğrenimini İ.Ü İşletme Fakültesi‘nde tamamladı. 1977 yılında aletli dalış eğitimi aldı. 1982 yılında Sualtı Fotoğrafçılığına başladı. 1993 yılında PADI dalış eğitmeni oldu (OWSI-38203)
1995 yılında Deniz Magazin ve 1996 yılında da “Sualtı Dünyası Dergisi” ni çıkarmaya başladı ve 2009 yılına kadar derginin editörlüğünü yaptı. Dünyanın pek çok ülkesinde sualtı fotoğrafları çekti. “Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları” “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik” “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik-2” ve “Sualtında Fotoğraf Çekmek” isimli kitapları yayımlandı.
SUFOD Kurucu üyesi ve 1. dönem yönetim kurulu başkanıdır.
Daha fazlası için tıklayın.

Doğan Kaşıkçı

1973’te Edirne doğulu olan Doğan Kaşıkcı, Boğaziçi Üniversitesi mezunu. Sualtıyla eşinin aldığı maskeyle tanıştı, ilk brövesini 2000 yılında aldı. Aynı yıllarda sualtı fotoğrafçılığına başladı. Evli ve iki çocuk babası olan çeşitli dergilerde yazıları ve fotoğrafları yayınlanan Doğan’ın fotoğraf yarışmalarında ödülleri bulunuyor.

Sait Tosyalı
1957 Antakya doğumlu. Tarsus Amerikan Koleji ve Boğaziçi Üniversitesi Endüstri Mühendisliğinden mezun. Koç Topluluğu ve Alman Linde Gaz’da yöneticilik yaptı. Halen Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı (TEGV) genel müdürlüğü görevini sürdürüyor. 1994’den bu yana sualtı ile ilgili ilk sualtı fotoğraf denemelerini 2000 yılında yaptı. CMAS 2 yıldız ve nitrox bröveli…

Daha fazlası için tıklayın.

Ferhan Coşkun

1975 Edirne Doğumludur. 1994 sonrası Bilgisayar Yazılım ve Analizini meslek edinmiştir. ERP sistemleri üzerine çalıştığı Korgün Yazılım’da Genel Müdür Yardımcısıdır. 80’li yıllardan beri yaşamının bir parçası olarak gördüğü fotoğrafın yanı sıra dalış sporuna başlaması ile kısa zamanda sualtındaki dünyayı kendi gözüyle gün yüzüne çıkarmıştır. 
Birçok fotoğraf Projesi ile kişisel ve grup sergilerinde fotoğrafları sergilenmiştir.
– Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği- Genel Sekreter ,Dalış eğitmeni.
– Sualtı Fotoğrafçıları ve Filmcileri Derneğinde (SUFOD)- Genel Sekreter.
– İFSAK – Üye ,Eğitim biriminde yardımcı.
– Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneğinin (ADYSK)- yönetiminde.
– Derinlere Saygı Dalışı Grubu- Üye. Denizlerimizdeki mirasımızı ,tarihimizi hatırlatmak ve Atalarımızı anmak için etkinliklerde bulunmaktadır.

Daha fazlası için tıklayın.

Filiz Durmuş

1966 İstanbul doğumlu. Yüksek öğrenimini İ.T.Ü Elektronik ve Haberleşme Mühendisliği’nde tamamladı. 1991 yılında fotoğrafa, 1989 yılında aletli dalışa, 2007 yılında kompakt makine ile su altında fotoğraf çekmeye başladı. 2013 yılından beri de SLR makine kullanıyor. Türkiye’de ve dünyanın farklı yerlerinde sualtında fotoğraf çekmeye devam ediyor.

Olcay Kakıcı

1977 yılında İstanbul’da doğdu. Hiç tayin olmayan bir anne-babanın büyük çocuğu olarak doğduğu şehirde yaşamaya devam etti. 1995 yılında kaydolduğu Yıldız Teknik Üniversitesi İnşaat Mühendisliği bölümünde okurken – bir önceki sezon almış olduğu dalış ehliyetinden aldığı güçle- daha sonra ilgisizlikten lağvedilecek olan Sualtı Sporları Kulübünün kurucuları arasında yer aldı. Birkaç yıl boyunca çeşitli dalış kulüpleri ve şahıslar için gönüllü ve amatör olarak eğitmen asistanlığı yaptıktan sonra, 2000 yılından itibaren, dalış sektörü içinde profesyonelce yer aldı. Çalışıyor olduğu firmanın sualtı görüntüleme ürünlerinin satışı konusunda uzmanlaşmış olmasından dolayı, ülkedeki önemli sualtı fotoğrafçılarının neredeyse tamamıyla tanışma ve yaşadıklarını öğrenme şansı oldu. Bu imkan ve bilgiler sayesinde kendini geliştirmeye fırsat buldu. Sektörden ve kullanıcılardan gelen geri bildirimler ve satış sonrası hizmetler konusunda edindiği tecrübe ile Japonya’da kurs alarak; Türkiye’de satış sonrası hizmetler konusunda yetkilendirildi. Halen Promar Görüntüleme ve Koruma Malzemeleri Tic. Ltd. Şti. firmasında satış sonrası hizmetler bölümünde görev alan Olcay KAKICI, aynı zamanda 2 çocuk babasıdır.

Şener Nikbay

1985 Aydın Söke doğumlu. Dijital Medya Prodüksiyon’da başlayan profesyonel hayatına, NTV, CNBC-e’de devam etti. 2010 yılında kurucu ortağı olduğu prodüksiyon firması ile, TRT Haber, TRT Türk, Türksat Teledünya 3D, TRT HD kanallarında yapımları sergilendi. Evli ve 1 çocuk babasıdır.

Coşkun Teziç

1958 İstanbul doğumlu. Yüksek öğrenimi Anadolu Hisarı Spor Akademisi Basketbol Bölümünde tamamladı. 1992 yılında scuba dalışa başladı. Padi dive master ve CMAS 3 yıldız eğitimlerini aldı. 2000 yılında sualtı fotoğrafçılığına başladı.1974-1984 yılları arasında faal basketbol oyunculuğu ile Türkiye Basketbol Federasyonu Milli Takımlar, Fenerbahçe, Ülker ve Tofaş Spor Kulüplerinde Basketbol Yöneticisi olarak görev yaptı. Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu, TINA Türkiye Sualtı Arkeolojisi Vakfı Yönetim Kurulu üyelikleri görevinde bulundu. SAD üyesi ve Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı Mütevellisi. Eskişehir Anadolu Üniversitesi AÖF “Fotoğrafın Kullanım Alanları – Sualtı Fotoğrafçılığı” ünite yazarı. Halen Bougainville Turizm Ltd. Şti. bünyesinde yer alan “Dive&Shoot” Organizasyon Direktörü olarak görev yapmakta.
Daha fazlası için tıklayın.

Tolga Taymaz

1970’de İstanbul’da doğdu. 1993’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999’da Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı. Özel bir hastanenin acil servisinde çalışmakta, ayrıca bir üniversitede yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders vermektedir.
Tüplü dalışa küçük yaştan itibaren ilgi duyuyordu,1998’de SCUBA eğitimini aldı, önce analog sonra dijital sistemlerle sualtında fotoğraf çekmeye başladı, 2016’da SSI Dive Control Specialist (Instructor) ve “DiversAlert Network” (DAN)-Instructor oldu.
Doğa ve sualtı temalı çeşitli bireysel ve karma sergilerde yer aldı, kendisi için en özel sergisi 2017 yılında oğluyla beraber açtığı sualtı fotoğraf sergisi oldu. Ayrıca 2 adet belgeselin de çekimlerini yaptı.
Daha fazlası için tıklayın.

Mehmet Çelik

1971’de İstanbul’da doğdu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2001’de aynı fakültede uzmanlık eğitimini tamamladı. Halen özel bir hastanenin Ağrı Merkezi sorumlusu olarak çalışmaktadır.
2004 yılında tüplü dalışa başlamış olup CMAS 2 yıldız ve SSI Nitrox bröveleri sahibidir.
Fotoğrafa duyduğu ilgi üniversite yıllarında başlamış olup 2008 yılında kompakt makine ile başladığı su altı fotoğraf yolculuğuna 2016’dan beri SLR makine ile devam etmektedir.

Bir çocuk babasıdır.

Cem Özoral

1962 Mersin doğumlu.
34 yıldır deniz yakıtçılığı sektöründe. Gerek mesleği gerekse de  hobisi sayesinde denizle bütünleşmiştir.
1995 yılında tüplü dalışa başladı. Kara fotoğrafçılığının ardından 2000 yılında sualtı fotoğrafçılığına .yöneldi . Nikon DSLR  ve Sea and Sea kullanıcısıdır.
Tüplü dalış sporunda yaşanan güzellikleri ölümsüzleştirmenin  ve yok olan çevrenin fotoğraflarla belgelemenin tek yolu sualtı fotoğrafçılığı olduğuna inan Cem evli ve tek çocuk babasıdır.

Daha fazlası için tıklayın.