Ateş Evirgen (Başkan)

1956 Ankara doğumlu. Yüksek öğrenimini İ.Ü İşletme Fakültesi‘nde tamamladı. 1977 yılında aletli dalış eğitimi aldı. 1982 yılında Sualtı Fotoğrafçılığına başladı. 1993 yılında PADI dalış eğitmeni oldu (OWSI-38203)
1995 yılında Deniz Magazin ve 1996 yılında da “Sualtı Dünyası Dergisi” ni çıkarmaya başladı ve 2009 yılına kadar derginin editörlüğünü yaptı. Dünyanın pek çok ülkesinde sualtı fotoğrafları çekti. “Fotoğraflarla Türkiye Deniz Balıkları” “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik” “Marmara’da Hayat Var, Şimdilik-2” ve “Sualtında Fotoğraf Çekmek” isimli kitapları yayımlandı.
SUFOD Kurucu üyesi ve  yönetim kurulu başkanıdır.

Daha fazlası için tıklayın.

Cem Özoral (Başkan Yardımcısı)

1962 Mersin doğumlu.
35 yıldır deniz yakıtçılığı sektöründe. Gerek mesleği gerekse de  hobisi sayesinde denizle bütünleşmiştir.
1995 yılında tüplü dalışa başladı. Kara fotoğrafçılığının ardından 2000 yılında sualtı fotoğrafçılığına yöneldi. Nikon DSLR  ve Sea and Sea kullanıcısıdır.
Tüplü dalış sporunda yaşanan güzellikleri ölümsüzleştirmenin  ve yok olan çevrenin fotoğraflarla belgelemenin tek yolu sualtı fotoğrafçılığı olduğuna inanan Cem evli ve tek çocuk babasıdır.

Daha fazlası için tıklayın.

Mehmet Çelik (Başkan Yardımcısı)

1971’de İstanbul’da doğdu. 1994 yılında İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 2001’de aynı fakültede uzmanlık eğitimini tamamladı. Halen özel bir hastanenin Ağrı Merkezi sorumlusu olarak çalışmaktadır.
2004 yılında tüplü dalışa başlamış olup CMAS 2 yıldız ve SSI Nitrox bröveleri sahibidir.
Fotoğrafa duyduğu ilgi üniversite yıllarında başlamış olup 2008 yılında kompakt makine ile başladığı su altı fotoğraf yolculuğuna 2016’dan beri SLR makine ile devam etmektedir.

Bir çocuk babasıdır.

Tolga Taymaz (Genel Sekreter)

1970’de İstanbul’da doğdu. 1993’de İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesinden mezun oldu. 1999’da Aile Hekimliği Uzmanlık Eğitimi’ni tamamladı. Özel bir hastanenin acil servisinde çalışmakta, ayrıca bir üniversitede yarı zamanlı öğretim üyesi olarak ders vermektedir.
Tüplü dalışa küçük yaştan itibaren ilgi duyuyordu,1998’de SCUBA eğitimini aldı, önce analog sonra dijital sistemlerle sualtında fotoğraf çekmeye başladı, 2016’da SSI Dive Control Specialist (Instructor) ve “DiversAlert Network” (DAN)-Instructor oldu.
Doğa ve sualtı temalı çeşitli bireysel ve karma sergilerde yer aldı, kendisi için en özel sergisi 2017 yılında oğluyla beraber açtığı sualtı fotoğraf sergisi oldu. Ayrıca 2 adet belgeselin de çekimlerini yaptı.

Daha fazlası için tıklayın.

Aydın Murat Atasoy

Sualtı yaşamına olan ilgisi ve sevgisi kendisini sualtı fotoğrafçılığına yönlendirdi. Ülkemizin ve dünyamızın değişik yerlerinde sualtı fotoğraf çekme fırsatı buldu. Aynı zamanda CMAS 1* balıkadam eğitmeni ve rehber dalıcıdır. TSSF nın açmış olduğu uzmanlık brövelerine de sahiptir.

Daha fazlası için tıklayın.

Ferhan Coşkun

1975 Edirne Doğumludur. 1994 sonrası Bilgisayar Yazılım ve Analizini meslek edinmiştir. ERP sistemleri üzerine çalıştığı Korgün Yazılım'da Genel Müdür Yardımcısıdır. 80'li yıllardan beri yaşamının bir parçası olarak gördüğü fotoğrafın yanı sıra dalış sporuna başlaması ile kısa zamanda sualtındaki dünyayı kendi gözüyle gün yüzüne çıkarmıştır.
Birçok fotoğraf Projesi ile kişisel ve grup sergilerinde fotoğrafları sergilenmiştir.
- Aktif Balıkadamlar Kulübü Spor Derneği- Genel Sekreter, Dalış eğitmeni.
- İFSAK - Üye, Eğitim biriminde yardımcı.
- Adalar Denizle Yaşam ve Spor Kulübü Derneğinin (ADYSK)- yönetiminde.
- Derinlere Saygı Dalışı Grubu- Üye. Denizlerimizdeki mirasımızı ,tarihimizi hatırlatmak ve Atalarımızı anmak için etkinliklerde bulunmaktadır.

Daha fazlası için tıklayın.

Eda Çıngı

1971 de Adana'da doğdum. 1994' de Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdim. 2000-2006 da Çocuk Cerrahisi ihtisası yaptım. Adana, Diyarbakır, Mersin, Ağrı ve Batman illerinde çalıştım. Son oniki yıldır ise İstanbul'da çalışmakta olup şu an Florence Nightingale Hastanesinde uzman doktor olarak görev yapmaktayım. Dalış hayatıma 2001' de Yaşar Karalar İncirlik Diving aracılığıyla Mersin sahillerinde başladım. 2010' da DSLR makineler için Temel Dijital ve İleri Çekim Teknikleri derslerini Özer Kanburoğlu'ndan, hemen ardından sualtı fotoğrafçılığı başlangıç derslerini ise Ateş Evirgen'den aldım. Özellikle Ateş Evirgen ve Saygun Dura’ nın yurt içi ve yurt dışı workshoplarına katılarak eğitim ve öğrenimime devam etmeye çalıştım. Şimdiye kadar Lembeh, Bali, Komodo, Romblon, Ambon, Guney Afrika, Malezya Sıpadan, Maldivler, Guney ve Kuzey Kızıldeniz, Raja Ampat , Kuba, Guadalupe Adası, LaPaz Meksika sualtı yaşamına şahit olabildim. Asıl amacım biyoçesitliliğe ve ekolojik dengeye olan merakımı sualtı yaşam formlarını daha iyi anlayarak giderebilmek, bu bilgileri paylaşabilmek ve tüm sualtı canlılarının korunmalarını sağlayabilmek.

Murathan Yıldız

Telekom ve bilişim sektöründe geçirdiğim yirmi beş sene sonrasında hobilerim arasında yer alan fotoğrafçılık ve sinematografi üzerine daha çok zaman harcamaya karar verdim. Dans ve sualtı fotoğrafçılığı yapıyorum ve aynı zamanda bu konular üzerine seminerler veriyorum. Verdiğim seminerler arasında ‘Fotoğrafta Teknik ve Kompozisyon’, ‘Depolama ve Yedekleme’, ‘Adobe Photoshop’ ve ‘Adobe Lightroom’ bulunmakta. Bir yandan öğrenmeyi, bir yandan da paylaşmayı seviyorum. SUFOD bünyesindeki Bilgi Gelişim ve Paylaşım Çalışma Grubunda bulunan diğer arkadaşlarımla birlikte üyeler için sualtı fotoğrafçılığı ve film yapımcılığı üzerine paylaşımlar yapıyoruz.

Erhan Esirtgener

1976 Bursa doğumlu. Yüksek öğrenimini Anadolu Üniversitesi İşletme Fakültesin'de tamamladı. 2009 yılında ilk dalış eğitimini aldı ve aynı yıl kompakt makine ile su altında fotoğraf çekmeye başladı, 2013 yılından itibaren SSI dalış profesyonelidir.

Daha fazlası için tıklayın.

Murat İnan

1980 Duisburg doğumlu. Fotoğraf çekmeye küçük yaşlarda başladı. Kocaeli Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf ve Grafik Sanatlar Bölümü mezunu. 35 mm. filmli SLR fotoğraf makinelerinin son dönemlerinde tanışma fırsatı bulan şanslı kişilerden. 2002 yılından beri görsel tasarım üzerine çalışmakta. 2017 yılından beri fotoğraf tecrübesini bir adım daha öteye taşıma isteğiyle su altı ile tanıştı ve dalışa başladı. Evli ve bir çocuk sahibi.

Daha fazlası için tıklayın.

Erhan Öztürk

1962 İstanbul doğumlu. 1974 yılında henüz 12 yaşındayken başlayan dalış hayatıma 1984 yılında aldığım ilk tüplü dalış eğitimi ile devam ettim. 35 senedir sürdürdüğüm dalış hayatım boyunca (scuba), su altı ile ilgili olarak pek çok kurum ve kuruluşta hizmet verdim ve çalışmalarına katıldım.
Halen, Dünya Su Altı Aktiviteleri Konfederasyonu (CMAS), Türkiye Su Altı Sporları Federasyonu (TSSF), Kurs Direktörü, 3 Yıldız Eğitmen Dalıcı ,TSSF Engelli Dalıcı Eğitmeni ,Uzman Eğitmen (17 dalda), TSSF-ILS Altın Cankurtaran Eğitmen ve Rehber Dalıcısı, International Life Saving(ILS) Uluslararası Cankurtaran Eğitmeni, Proffecional Association of Diving Instructors(PADI) Master Instructor, PADI-DSAT Tec Deep İnstructor,PADI-DSAT Nitrox Gas Blender Instructor, Specialty Instructor (20 dalda), Emergency First Response (EFR) Instructor Trainer, NASDS (National Association of Scuba Diving Schools) Kurs Direktörü belgelerine sahip olarak görev yapmaktayım.
TSSF Donanımlı Dalış Kurulu Üyesiyim.
Su altına gönül verdiğim tarihten bugüne kadar, su altı güzelliklerini görmek kadar, onları görüntülemek de, zaman ve emek harcadığım konulardan biri olmuştur. Dolayısıyla da su altı fotoğrafçılığında da düzenlenen yarışmalara katılarak toplam 53 ödül aldım, Ülkemde defalarca jüri üyeliği yapmamın yanında, 1999 yılında Singapur' da yapılan CMAS Fotograf Yarışmasında Ülkemi Temsilen Jüri Üyeliği görevini yerine getirdim. Yurt içinde sayısız dia gösterileri yaparak ve fotoğraf sergileri açarak su altı dünyasını tanıtmaya çalıştım. Çektiğim su altı fotoğraflarından örnekler bir çok internet sitesinde yayınlanmaktadır.