Denizden Karaya Bilim

SUFOD olarak, TÜBİTAK 4004 “Denizden Karaya Bilim” Projesinde, su altı fotoğrafçılığının tanımı ve saha çalışması konusunda eğitimlerimiz olacaktır. Projeye başvurular 31 Mayıs 2019 tarihine kadar devam ediyor. Başvurular için adres: http://denizdenkarayabilim.com

Proje Hakkında:

TÜBİTAK 4004 Doğa Eğitimi ve Bilim Okulları kapsamında Bandırma Bilim ve Sanat Merkezi tarafından hazırlanan , yürütücülüğünü Edebiyat Öğretmeni Melek Dinçer’in, üstlendiği proje ekibi olarak Matematik Öğretmeni Elvan İnan ve Felsefe Öğretmeni Funda Bulut’un işbirliğinde hazırlanan “Denizden Karaya Bilim” adlı projemiz Türkiye genelinde kabul edilen 85 projenin içinde yer alarak hibe almaya hak kazanmıştır. Gerçekleştirmeyi planladığımız projemizde, Balıkesir ilindeki öğrencilerin deniz ve kara ekosistemleri, çevre kirliliği, deniz ve kıyı devlet koruma alanları ile ilgili konularda bilinçlendirilmesi hedeflenmektedir.

Balıkesir’in Bandırma ilçesinde ilk defa gerçekleşecek TÜBİTAK 4004 projesinde; öğrencilerin, 21. yüzyıl bilimsel yaklaşım becerilerine sahip, doğa bilimlerine ait bilimsel olguların farkında olan, bilime karşı olumlu tutum ve değerler geliştirebilen, doğayı ve çevresini tanıyan, gözlemlediklerini sanata dönüştürebilen, başkalarını da bilinçlendiren bireyler olarak yaşamlarını sürdürecekleri düşünülmektedir. Öğrencilerimizin kazanımlarının sosyal çevrelerine yansımasını ve böylelikle projenin çarpan etkisinin katlanarak büyümesini hedeflemekteyiz.

Add a Comment

Your email address will not be published.