MERCES Nedir?

Değişen Avrupa Denizlerinde Denizel Ekosistem Restorasyonu projesidir. Bu çalışma, zarar gören kıyı ve derin denizlerin tüm canlılar için yaşam alanlarının restore edilmesi, bozulmuş ekosistemin aslını bozmayacak şekilde onarılmasını amaçlıyor ve bu projenin kapsamında Akdeniz Koruma Derneği tarafından Gökova Körfezi’ndeki Balıkçılığa Kapalı Alanlarda iklim değişikliğinin Pinna nobilis, Posidonia oceanica, Cymodocea nodosa ve Cystoseria crinita türlerine etkisini izlemek üzere kafes deneyleri gerçekleştiriliyor.

Bizler de SUFOD olarak çok sevdiğimiz su altını korumak ve hak ettiği zenginliği yaşatmak adına bu projelere destek vermek, yardımcı olmak ve yardımcı olmak isteyenlerle ortak iletişimi sağlayabilmek adına 29 Şubat – 01 Mart 2020 tarihleri arasında denizel tüm canlıların yaşam alanlarının restorasyonu ve tür izleme konularında üniversitelerden uzmanların katılacağı Deniz Bilimleri Kampında yapılan çalışmaları izleyerek, iletişimimizi geliştirebilmek ve sizlerle paylaşmak için katılıyoruz.

Bu tür çalışmalarda SUFOD olarak bilimsel düzeydeki bilgilerle doğa için sorumluluk almak ve denizlerimiz için farkındalık yaratmak ortak amacımız.

Add a Comment

Your email address will not be published.