16. Dernekler arası Dünya Kupası

Değerli Üyelerimiz,

Bildiğiniz gibi, derneğimiz TFSF (Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu) vasıtası ile FIAP (Fédération Internationale de l’Art Photographique -Uluslararası Fotoğraf Sanatı Federasyonu) üyesidir.

FIAP, bu sene 16. Dernekler arası Dünya Kupası düzenlemektedir. FIAP Dünya Kupası, dünyadaki tüm fotoğraf derneklerine açık olup ücretsiz bir yarışmadır.

Yarışmaya fotoğraf gönderen üyelerimiz hem uluslararası bir yarışmaya katılmış olacak hem de derneğimizin adı uluslarası bir platformda duyurulmuş olacaktır.

Fotoğraf konumuz “Su Altında Türkiye” olacaktır.
Yarışmaya, toplam 20 fotoğrafla (bir fotoğrafçıdan en fazla 2 fotoğraf) katılacağız. Yarışmanın bir kuralı da her üyenin sadece bir dernek üzerinden katılım sağlayabilecek olmasıdır. İki ayrı dernek üzerinden katılım mümkün değildir.

Fotoğraf ebatları aşağıdaki gibidir;

-JPG, RGB, 300 dpi formatında olmalıdır.
-Baskı fotoğraf boyutu: Sergide basılabilmesi için en büyük taraf için minimum 2400 piksel ve maksimum 3500 piksel olmalıdır.
-Maksimum dosya boyutu 6 MB olmalıdır.
-Dosya adlandırma gerekli değildir; dosyalar yükleme sırasında otomatik olarak yeniden adlandırılacaktır.

Uluslararasi bir yarisma olduğundan Türk sularını en iyi şekilde tanıtmayı hedefliyoruz. Bu amaçla, ülkemiz kara sularında çekilmis serbest konu ile katılacağımız bu yarışmaya, 2 makro ve 2 geniş açı fotoğrafınızı en geç 8 Kasım 2021 tarihine kadar, FIAP DÜNYA KUPASI referansı ile , sufod@sufod.org.tr ve cc.olarak cozoral@yahoo.com adreslerine göndermenizi rica ederiz.

Yönetim Kurulumuzun yapacağı seçim sonrası, derneğimizi temsilen 20 adet fotoğraf, derneğimiz tarafından FIAP sitesine yüklenecektir.

Katılımınızı bekler, yarışmada başarılar dileriz.

Saygılarımızla,

SUFOD Yönetim Kurulu

 

Ayrıntılı bilgi için FIAP websitesini ziyaret edebilirsiniz.

https://www.fiap.net/en/world-cup-for-clubs

Add a Comment

Your email address will not be published.