19 Mayıs SUFOD Sezon Açılışı Çeşme’de Yapıldı

Bu yıl, “Sezona Merhaba” etkinliğimizi, su altı fotoğrafçılığı atölye çalışması ve “Türkiye Su Altı Canlıları Platformu-TUSACAN” tanıtım etkinliği ile birlikte İzmir-Çeşme’de 19-21 Mayıs 2023 tarihlerinde gerçekleştirdik.

Derin Doğa Dalış Merkezi ile gerçekleştirdiğimiz dalışların aralarında veya sonrasında su altı fotoğrafçılığı ile ilgili pek çok bilgi ve deneyim, su altını görüntülemeye yeni başlayan dalıcılarla paylaşıldı. 22 dalıcıdan oluşan grubumuzla geçirdiğimiz üç günün tamamında odaklandığımız konu üzerinde konuşma ve fikir alışverişi fırsatımız oldu.

Gece otelimizde yaptığımız sunumda da önce su altı fotoğrafçılığı hakkında Ateş Evirgen tarafından bir konuşma yapıldı, peşinden aktif hale gelmesine çok az bir zaman kalan TUSACAN projemiz hakkında bilgi verildi, üyelerimize bu dijital platformun işlevinin ne olduğu, bizlere ve bilim dünyasına sağlayacağı katkılar, siteye nasıl fotoğraf yükleneceği, site içinde nasıl arama yapılacağı anlatıldı ve sonrasında toplu yemeğimize geçildi.

21 Mayıs Pazar akşamı biten 3 günlük çalışmamızın ardından, en kısa sürede projelerimiz veya etkinliklerimizde görüşmek üzere birbirimize veda ettik.

Bu sürede bizlere her türlü desteği sağlayan ve en iyi şekilde ağırlayan Çeşme Derin Doğa Dalış Merkezi yöneticisi Sayın Erdinç Ergun nezdinde teknedeki tüm çalışanlara özverili çalışmaları, yardımseverlikleri ve destekleri için teşekkür ederiz.

Add a Comment

Your email address will not be published.